LT1021DCS8-10#PBF
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
LT1021DCS8-10#PBF
Product Category : Voltage References
Voltage - Input : 11.5 V ~ 40 V
Mounting Type : Surface Mount
Reference Type : Series, Shunt, Buried Zener
Manufacturer : Linear Technology/Analog Devices
Noise - 10Hz to 10kHz : 2.2µVrms
Minimum Quantity : 1
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package : 8-SOIC
Part Status : Active
Current - Cathode : 1.7mA
Packaging : Tube
Voltage - Output (Max) : -
Output Type : Fixed
Noise - 0.1Hz to 10Hz : 3µVp-p
Current - Output : 10mA
Temperature Coefficient : 20ppm/°C
Voltage - Output (Min/Fixed) : 10V
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Tolerance : ±0.5%
Current - Supply : 2mA
Series : -
Description : IC VREF SERIES/SHUNT 10V 8SOIC